הפרויקט של התנועה לאיכות השלטון

לא נותנים לשחיתות לנצח – הצטרפו למאבק למען הדמוקרטיה!

קחו חלק במאבק על הבית ולמען שלטון החוק בישראל

 

מאת מנהל אתר

 • 70,417

  תרומות חודשיות
 • 9559

  ימים נותרו
 • סכום היעד

  שיטת סיום קמפיין
 • 886

  מספר תורמים
70%
מיעד של 100,000 בחודש
סכום מינימלי לתרומה הוא ₪10 Maximum amount is ₪100000000

בחרו סכום לתרומה חודשית:

או הזינו סכום אחר לתרומה חודשית

, ישראל

מנהל אתר

2 קמפיינים | 0 קמפיינים מועדפים

הצג ביוגרפיה מלאה

מה הסיפור שלנו?

התנועה לאיכות השלטון היא תנועה א-מפלגתית שנאבקת בשחיתות ושומרת על הדמוקרטיה, על שלטון החוק ועל הכסף של הציבור.

אנחנו נאבקים יום-יום כדי לחשוף ולטפל במקרי שחיתות בכל הדרגים של השלטון המקומי והארצי; אנחנו דואגים לשמירה על משאבי הטבע, הנכסים והכספים של הציבור; אנחנו מסייעים לחושפי שחיתות ומגנים עליהם משפטית; אנחנו פועלים למען השקיפות ומביאים לחשיפת מידע ששייך לציבור.

אנחנו מגיעים לכל מקום שצריך ומנהלים את המאבק בכל הזירות: בבתי המשפט (אנחנו העותר הציבורי הגדול בישראל), בכנסת (הצלחנו להכניס לא מעט תיקונים מהותיים להצעות חוק), ברחובות, בתקשורת, ברשתות החברתיות.

למה כדאי להצטרף כתומכים חודשיים?

 1. לסייע לנו להישאר עצמאיים אנחנו בתנועה לא מקבלים ולא מעוניינים לקבל כל הקצבה מגורם ממלכתי, פוליטי או מבעלי הון אינטרסנטיים. הציבור הרחב הוא הגב הכלכלי שלנו, ורק בזכות התמיכה של החברים, השותפים והתומכים בתנועה, הפעילות שלנו מתאפשרת.
 2. לאפשר לנו להגיש עתירות לבג״ץ לאורך יותר מ-30 שנות פעילות של התנועה, הגשנו מאות עתירות לבג״ץ, יצרנו עשרות תקדימים משפטיים חשובים במאבק בשחיתות וחסכנו למעלה מ-5 מיליארד ש״ח לקופה הציבורית. העלות הכרוכה בפעילות משפטית זו היא יקרה, וכדי שנוכל להמשיך לממן אותה, אנחנו צריכים את הגב של הציבור.
 3. לעזור לנו לשמור על ישראל דמוקרטית בשנתיים האחרונות, ערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק נמצאים תחת מתקפה חסרת תקדים מצד גורמים פוליטיים. אנחנו נעמוד כחומה בצורה ולא נאפשר פגיעה ברשויות השלטון, המשפט ואכיפת החוק, החיוניים לחוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. על מנת שנוכל להמשיך במאבק הקריטי הזה ולשמור על ישראל מפני מהרסיה, אנחנו צריכים אותך איתנו.

על מה אנחנו נאבקים בימים אלה?

המאבק בכהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום – מיד לאחר הבחירות הגשנו עתירה לבג״ץ בדרישה מהיועמ״ש להוציא את ראש הממשלה לנבצרות. נתניהו מצוי בניגוד עניינים מובנה בין היותו ראש הממשלה לבין היותו נאשם בפלילים שנגדו מתנהל משפט, והוא כבר הראה שאין לו בעיה לפגוע אקטיבית במערכת אכיפת החוק והמשפט למען האינטרס האישי שלו. בנוסף לעתירה, הפגנו מול בית הנשיא בדרישה לא לתת לנתניהו את המנדט וכשהמנדט ניתן לו – עברנו להפגין מול משכן הכנסת במחאה. מחלקת החקיקה שלנו מקדמת הצעת חוק מפורטת שתאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה, כשר, כסגן שר או כנשיא. הגיע הזמן להוציא את המדינה מהטירוף הזה. אנחנו פועלים בקשר לנושא הזה כבר שנים – למשל, עתירה שלנו אילצה את נתניהו להתפטר מארבעת תפקידיו כשר (שר הבריאות, החקלאות, הרווחה והתפוצות). עתירה נוספת הביאה לחיובו של נתניהו לקיים את הסדר ניגוד העניינים.

דורשים לחקור את השחיתות בפרשת הצוללות אחרי שנים של מחקר יסודי ומעמיק וחודשים של מאמץ משפטי, תקשורתי וציבורי – פרשת הצוללות הגיעה לדיון בבג״ץ. הגשנו לבית המשפט חומר ראייתי חדש, לרבות עשרות תצהירים מבכירי הממשל ומערכת הביטחון שראו את הדברים בזמן אמת; הגשנו עתירה תקדימית והיסטורית לבג״ץ שדורשת חקירה מלאה של הפרשה והקמת ועדת חקירה ממלכתית. לשמחתנו, השופטים הסכימו לדון בעתירה, ובימים אלה מתנהל המאבק המשפטי המורכב בכותלי בית המשפט העליון. במקביל למאבק המשפטי אנחנו מובילים מאבק ציבורי נרחב – אלפים הצטרפו להפגנות שלנו בדרישה לחקירה, עשרות אלפים חתמו על העצומה ומאות אלפים צפו בסדרת הסרטונים שהפצנו לציבור בנושא פרשת הצוללות.

מחדלי הטיפול במשבר הקורונה – בשנה החולפת ידעה מדינת ישראל משבר בריאותי, כלכלי וחברתי חסר תקדים. הגירעון התקציבי הוא הגדול בתולדות המדינה – והממשלה ממשיכה להתעסק בעיקר בעצמה ובפוליטיקה קטנה. אנחנו עוקבים מקרוב אחר פעילות משרדי הממשלה כדי להבטיח שהיא נעשית בהתאם לחוק ולכללי המינהל התקין. למשל, בעקבות פנייה שלנו נחשף ההסכם של המדינה עם חברת פייזר; עתירה נוספת שלנו הביאה לביטול הקנסות על מי שהשתתפו בהפגנות במרחק יותר מקילומטר מביתם – בית המשפט קבע שההגבלה הזו הייתה פגיעה לא חוקתית בזכות הבסיסית להפגין.

חיסכון כספי ציבור והמאבק ביוקר המחיה – המחלקה הכלכלית שלנו שומרת על הכסף של הציבור ומשאביו, ומהווה ״כלב שמירה״ המגן על הקופה הציבורית מפני בזבוז כספי ציבור ושחיתות – ודואגת שהכסף יוחזר. אנחנו עוקבים אחר ניהול הכסף הציבורי כדי לוודא שהוא נעשה תוך שמירה על כללי המנהל התקין והשקיפות. אנחנו חושפים קשרי הון-שלטון ופועלים לפרקם. עד היום חסכנו לקופה הציבורית לא פחות מ-5 מיליארד ₪.

מלחמה בשחיתות בערים וברשויות המקומיות – הפעילות המוניציפלית היא חלק עיקרי מהעשייה שלנו. השחיתות ברשויות המקומיות לא תמיד מגיעה לכותרות – אבל דווקא שם נמצאים הרבה מאוד מכספי הציבור, דווקא שם נקבע הרבה מהשירות לאזרח (חינוך, רווחה, תברואה ועוד) ודווקא שם הרבה דברים עוברים "מתחת לרדאר" – ולכן אנחנו מנטרים אותה ללא הפסק.

הגנה על חושפי שחיתות בחזית המאבק ניצבים חושפי וחושפות השחיתויות, האנשים שלא מוכנים לעצום עיניים, מדווחים על השחיתות – ופעמים רבות משלמים מחיר כבד שמגיע עד להתנכלויות ופיטורין. אנחנו מסייעים להם על ידי מתן ייצוג משפטי בבית המשפט, סיוע בהליכים משפטיים מורכבים ומתן תמיכה וליווי נפשי. המאבק הוא כפול: גם להגן על זכויותיהם מול ההתנכלויות, וגם להביא לטיפול בשחיתות שחשפו. חייבים ליצור מציאות שאנשים לא יחששו לחשוף שחיתות.

הגברת השקיפות השלטונית אנחנו פועלים להכניס שקיפות לתקציב המדינה, לכספים שמנהלות הרשויות, להתנהלות הנבחרים והרשויות בכל הרמות. אנחנו מגנים על זכות הציבור לדעת מה קורה עם המשאבים שלו ומה עושים הנבחרים שלו ומגישים עשרות בקשות חופש מידע למשרדים הממשלתיים מדי שנה על מנת לפקח על הנעשה ולוודא שהם פועלים מתוך דאגה לאינטרס של הציבור. שקיפות היא הדרך היעילה ביותר למנוע שחיתות.


מעדיפים לתרום באופן חד פעמי
? לחצו: 

donate_botton_one_time

 

שם סכום תרומה תאריך
תורם אנונימי 888 20/08/2023
תורם אנונימי 15 23/06/2021
nitsan hoorgin 10 27/05/2021
שובית מלמד 50 26/05/2021
צביה קריסטל 50 26/05/2021
תורם אנונימי 30 26/05/2021
תורם אנונימי 30 25/05/2021
משה רוט 30 25/05/2021
תורם אנונימי 50 25/05/2021
תורם אנונימי 20 25/05/2021
תורם אנונימי 50 24/05/2021
תורם אנונימי 100 24/05/2021
סמדר רוטמן 35 24/05/2021
שחר כסיף 50 24/05/2021
אורית מזר כנרתי 18 23/05/2021
מירי פאהן 180 23/05/2021
תורם אנונימי 35 23/05/2021